MEDVEDKI – Mali orkester

Z glasbo otroku vnesemo v življenje radost in veselje, s pesmijo ga sproščamo, ga čustveno plemenitimo in bogatimo, mu razvijamo glasbene zmožnosti in ne nazadnje vplivamo na razvoj otrokovih dispozicij za glasbo. Otrokov posluh se namreč razvija in če bo otrok veliko pel, bo pel vedno bolje, vedno jasneje.
Poleg veselja in radosti, ki jo pesem in glasba nudita otroku, pri otroku lahko vzgajamo tudi občutek pripadnosti. Pesem otroke združuje, otroci se pri petju v skupini počutijo dobro.

Glasba ni le petje, je tudi poslušanje, igranje in spoznavanje zvokov malih melodičnih in ritmičnih instrumentov. Naš mali orkester na novih instrumentih je bil res hrupen in razglašen, ampak – kdo ve? Morda bo kdo izmed naših otrok postal pravi glasbeni virtuoz na glasbilu, katerega je spoznal prav v vrtcu.

Vzgojiteljici Vladka in Alenka

Ta vnos je bil objavljen v medvedki, nedavni dogodki. Zaznamek za trajno povezavo.