MEDVEDKI – Tradicionalen slovenski zajtrk

V petek 17. 11. 2017 smo  v našem vrtcu imeli Tradicionalni slovenski zajtrk.

Med in čebelje izdelke so nam predstavili člani Čebelarskega krožka naše šole. Druženje s čebelarji smo zaključili s plesom in osnovnošolcem Kristjanom ob zvokih njegove harmonike.

Vzgojiteljica Alenka je skuhala čaj iz sivke, ga sladkala z medom in otrokom ponudila za malico jabolka.

Čebele imajo čebelnjak ob naši šoli. Seveda smo ga obiskali in ugotavljali, kaj sedaj, ko je mrzlo, čebele počno. Čebele res sedaj že spijo, a otroci so jih oživeli s svojo pobarvanko in risbice prilepili v čebelnjak, kjer bodo prezimile.

V prijetnem dopoldnevu smo spoznali skozi oči čebelarjev čebele in izdelke iz medu, zdravo prehrano in pomen zajtrka za naše zdravje.

Vzgojiteljica Vladimira

Ta vnos je bil objavljen v medvedki, nedavni dogodki. Zaznamek za trajno povezavo.