ŽABICE – Joga

JOGA je sprostitev, veselje, vadba, gibalne vaje. JOGA je ena od oblik gibanja.

Gibanje je za otroka naravna in življenjska potreba. Današnji način življenja žal marsikateremu otroku onemogoča, da bi se v zadostni meri razgibal na naraven in zdrav način. Joga deluje na ves organizem in je primerna za vse starosti otrok. Ustreza različnim gibalnim sposobnostim otrok. Povečuje moč in gibkost ter izboljša koordinacijo in držo. Prav tako poveča zmožnost osredotočenja. Med vadbo so otroci usmerjeni na položaje – asane, na dihanje in na občutje v telesu. V našem vse bolj stresnem in glasnem okolju joga pomaga, da se otroci sprostijo, zberejo in umirijo. Predvsem pa je pomembno, da je joga nežna, ne tekmovalna oblika vadbe, v kateri otroci uživajo.

Vzgojiteljici Vladka in Barbara

Ta vnos je bil objavljen v nedavni dogodki, žabice. Zaznamek za trajno povezavo.